Штучна ялинка догляд і експлуатація: а що Ви про це знаєте? Короткий перелік рекомендацій
Альтернативою живому новорічному дереву на сьогодні є штучна ялинка. Догляд за нею повинен також відповідати всім правилам і стандартам, і тоді на наступний рік вона не втратить свої «зовнішні дані», не поіржавіє, не осиплеться, а гілки залишаться рівними і красивими.
Як зберегти первинний стан ялинки? Як правильно її експлуатувати, щоб вона прослужила якомога довше?
В цьому немає нічого складного. Після того, як Ви прибрали з неї весь новорічний декор: іграшки, мішуру, гірлянди, ялинку потрібно протерти від пилу. Можна користуватися вологою ганчіркою або серветкою; деякі власники непогано справляються з цим завданням і за допомогою пилососа. Більшість виробників рекомендують просто обполоснути деревце у воді (рідше – в мильному розчині). Але будьте уважні, якщо конструкція ялинки складається з металевих частин – «купання» краще уникнути, так як може утворитися іржа. Сушити ялинку найкраще в підвішеному стані при температурі 20-22º.
До Речі, іржа може утворитися не тільки від ополіскування у воді, але і від зберігання в сирому приміщенні. Більш того, якщо ялинку скласти в целофановий пакет і залишити на балконі – на ній теж з'явиться коричневий наліт. Тому вибирайте сухі й темні місця, де буде зберігатися штучна ялинка. Догляд за нею не вимагає надприродних зусиль, просто потрібно правильно підібрати місце, очистити її від пилу і акуратно скласти.
До розбору деревця варто поставитися з усією відповідальністю. Гілки потрібно згинати акуратно, щоб на наступний рік ялинка була пишна і красива, а не «втомлена» і пом'ята. Коли на наступний рік Ви дістанете її, краще дати їй трохи «прийти в себе», розправитися. Якщо це не заборонено, хвою можна розпушити за допомогою парової праски (але тільки дуже акуратно, інакше матеріал почне плавитися).
Якщо в конструкції Вашої ялинки використаний метал, відразу ж після покупки слід обробити його антикорозійним засобом, щоб надалі питання іржі Вас не турбувало.
Отже, щоб Ваша ялинка прослужила Вам не один рік, потрібно:
- Стежити за її чистотою.
- Правильно розбирати і збирати.
- Зберігати у відповідному місці.
Три «золоті правила» допоможуть зберегти на довгі роки вигляд Вашого деревця. Наша рубрика «штучна ялинка: догляд і експлуатація» дасть відповіді на всі питання, пов'язані із зеленими красунями.